Stacjonarne leczenie nerwicy w prywatnej klinice psychiatrycznej Zielona Klinika
Oferta stacjonarnego leczenia nerwicy w Zielonej Klinice skierowana jest do osób, które postanowiły podjąć walkę o zdrowie i zależy im na skutecznym oraz szybkim powrocie do równowagi psychicznej a także cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo i dyskrecję. Jest kierowana również do bliskich osoby cierpiącej, którym zależy na pomocy świadczonej przez doświadczoną kadrę w miejscu specjalnie do tego przystosowanym.
Nasza oferta zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ Zielona Klinika jako Centrum Medyczne jest placówką wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych (pod numerem 000000137339). Oznacza to, że jako jedna z niewielu placówek prywatnych, jest przygotowana do wyższych standardów leczenia. Więcej na temat naszego ośrodka, dowiesz się w zakładce „O klinice”.
Nerwica to zaburzenie psychiczne, często współwystępujące z depresją, charakteryzujące się występowaniem objawów związanych z przeżywaniem lęków.
Choroba ta związana jest z występowaniem sytuacji kryzysowych i stresowych w życiu, które wpływają na stan emocjonalny, poznawczy i somatyczny. Chwiejność emocji, niepokój, czarne myśli, zniechęcenie do życia i poirytowanie to emocjonalne objawy nerwicy.
Bardzo częstym objawem nerwicy są objawy somatyczne m. in.: bóle głowy, zaparcia, nudności, bóle w klatce piersiowej, przyspieszone tętno, drżenie ciała, czy nadmiernie pocenie się. Zaburzenia poznawcze w nerwicach dotyczą zaburzeń pamięci i koncentracji uwagi oraz natrętnych i irracjonalnych myśli. Często obserwuje się tak zwane błędne koło objawów. Cierpiący na nerwicę nie jest w stanie samodzielnie tego przerwać.
Wyróżniamy: nerwicę histeryczną – objawy naśladują różne choroby somatyczne i neurologiczne, objawom towarzyszy przesadny dramatyzm i teatralność oraz nerwicę lękową – jako fobia, lęk paniczny lub przewlekłe napięcie.
Osiowym objawem nerwicy są lęki, powodujące stan wzmożonego napięcia i niepokoju, który wycieńcza organizm.
Poniższe pytania mogą być pomocne w zdiagnozowaniu nerwicy u Ciebie bądź bliskiej Ci osoby:
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na kilka z powyższych pytań, to znaczy, że powinieneś udać się po poradę do specjalisty. Taka autodiagnoza nie daje pewności – ale pamiętaj, zawsze warto skorzystać z konsultacji gdy poczujesz coś niepokojącego.
Tak jak każdy człowiek jest inny, tak każdy może wymagać innego leczenia bo choroba jest jedna, a droga do zdrowia może być różna. Naszym celem jest ujęcie kompleksowe problemu pacjenta. Kompleksowość w tym znaczeniu to indywidualne podejście do chorego w aspekcie somatycznym (fizycznym), emocjonalnym, społecznym. Naszym zdaniem najefektywniejszą formą pomocy jest leczenie stacjonarne. Same wizyty u specjalisty niosące za sobą jedynie pomoc farmakologiczna często nie wystarczają, dlatego specjaliści z Zielonej Kliniki wciąż pracują nad ulepszeniem metod leczenia scalając przy tym te powszechnie znane takie jak: farmakoterapia, psychoterapia czy fototerapia. Co więcej, w Zielonej Klinice kładziemy również nacisk na wiele innych metod, takich jak psychoedukacja, trening zdolności poznawczych, trening zdolności społecznych, psychodrama, trening relaksacyjny, ćwiczenia rehabilitacyjno-ruchowe, terapia zajęciowa czy inne formy oddziaływań. Wszystko po to, aby czas spędzany w Zielonej Klinice był czasem cennie wykorzystanym i prowadził do rozwoju osobistego pacjenta. Wierzymy, że dzięki temu chory uzyska oczekiwaną poprawę stanu zdrowia. Pobyt w Zielonej Klinice to również czas relaksu i odpoczynku. Więcej na temat stosowanych przez nas metod leczenia znajdziesz w zakładce „Techniki leczenia”.
Podczas stacjonarnego leczenia depresji pacjent jest objęty całodobową opieką, dzięki czemu leczenie w Zielonej Klinice jest bezpieczne oraz skuteczne.
Jest to najczęściej zadawane pytanie przez naszych pacjentów czy ich bliskich. Z doświadczenia wiemy, że choremu zależy na jak najszybszym powrocie do zdrowia. Wielu cierpiących na depresję martwi się o to, że nie są w stanie pracować oraz wykonywać różnych czynności życiowych. Martwią się również o to czy jest dla nich jeszcze nadzieja na zdrowie. Stacjonarne leczenie nerwicy ma na celu jak najszybszą pomoc – temu właśnie służy różnorodność metod oddziaływania przez personel Kliniki. Mając na uwadze potrzeby naszych pacjentów, przygotowaliśmy specjalny plan intensywnej walki o zdrowie rozpoczynający się analizą stanu zdrowia oraz przebiegu dotychczasowego leczenia. Leczenie składa się z trzech etapów –
Część naszych pacjentów decyduje się kontynuację leczenia w Zielonej Klinice przyjeżdżając do nas na wizyty ambulatoryjne, inni kontynuują leczenie w miejscu zamieszkania.
Jeśli zastanawiasz się czy warto odbyć swoje leczenie zapraszamy do zapoznania się z zakładką “Czy warto”.
Podstawowym warunkiem przyjęcia do Zielonej Kliniki jest zgoda pacjenta na leczenie. Z uwagi na prywatny charakter oferowanych usług, nie wymagamy skierowania na leczenie.
Natychmiastowy kontakt telefoniczny 24/7: 723 338 337