Prywatny ośrodek psychiatrii i psychoterapii
NATYCHMIASTOWY KONTAKT TELEFONICZNY 24/7: 723 338 337

W ramach pobytu oferujmy Państwu bogaty program zajęć który ma na celu walkę o zdrowie oraz rozwój osobisty pacjenta. W cenie pobytu:

 1. Farmakoterapia – leczenie polega na dostosowaniu leków do indywidualnego stanu pacjenta w celu poprawy zdrowia psychicznego oraz fizycznego. W celu uzyskania wysokiej skuteczności kuracji, stosujemy wiele leków, starając się jak najbardziej precyzyjnie dobrać lek do choroby pacjenta. W wielu trudnych przypadkach stosujemy odpowiednie połączenie dwóch leków, które przynosi szybką poprawę zdrowia.
 2. Psychoterapia – zbiór technik leczących lub pomagających leczyć rozmaite schorzenia i problemu natury psychicznej. Wszystkie oddziaływania psychoterapeutyczne oparte są na kontakcie pomiędzy terapeutą a pacjentem. Cele psychoterapii ukierunkowane są na zmiany zachowań i postaw pacjenta oraz na jego rozwój, np. radzenie sobie z lękiem oraz ze stresem, podniesienie swojej samooceny, poprawę zdolności tworzenia więzi, poprawę komunikacji czy też poprawę własnej motywacji do działania. W Zielonej Klinice psychoterapia indywidualna ma miejsce co najmniej 2 razy w tygodniu dla każdego pacjenta. Metody pracy dopasowujemy do pacjenta i jego potrzeb, pracując głównie w nurcie poznawczo behawioralnym, psychodynamicznym lub ericksonowskim.
 3. Psychoedukacja – zajęcia grupowe, odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty, forma zajęć wykładowo-ćwiczeniowa lub warsztatowa. W trakcie poruszane są tematy z zakresu chorób i zaburzeń psychicznych, radzenia sobie ze stresem oraz profilaktyki uzależnienia od substancji psychoaktywnych, jak również strategii zdrowotnych. Pacjenci otrzymują materiały dydaktyczne i zadania domowe do wykonania w czasie wolnym, które następnie omawiane są na grupie.
 4. Psychodrama – zajęcia grupowe odbywające się w formie warsztatu, w trakcie których pacjenci mają okazję przećwiczyć i nabyć umiejętności osobiste i interpersonalne np. w zachowaniach asertywnych. Ćwiczenia odbywają się w trakcie zajęć treningowych.
 5. Trening zdolności poznawczych – zajęcia grupowe, odbywające się raz w tygodniu. Celem zajęć jest usprawnienie funkcji poznawczych, tzn. pamięci, koncentracji, uwagi zdolności do myślenia logicznego i abstrakcyjnego. Forma zajęć polega na udziale w grach, zabaw i rebusach intelektualnych.
 6. Trening umiejętności społecznych – zajęcia grupowe, gdzie forma zajęć polega na wykonywaniu ćwiczeń dotyczących bardzo różnych potrzebnych w codziennym życiu umiejętności, takich jak: komunikacja interpersonalna, asertywność, rozpoznawanie i nazywanie emocji, planowania. Udział w zajęciach umożliwia nie tylko nabycie wiedzy ale i praktycznych umiejętności społecznych.
 7. Filmoterapia – zajęcia w formie grupowej, kiedy odtwarzane są filmy dokumentalne i fabularne o tematyce związanej z chorobą lub danym problemem. Celem zajęć jest edukacja tematyczna z zakresu zaburzeń psychicznych i uzależnienia od substancji psychoaktywnych, po obejrzeniu filmu pacjenci mogą przedyskutować problem w grupie przy aktywnym udziale terapeuty.
 8. Trening relaksacyjny – zajęcia grupowe, odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach wieczornych. Zaleca się wygodny strój, wybór pozycji do relaksacji jest dowolny – można siedzieć lub leżeć. Relaksacji towarzyszy kojąca muzyka. Celem zajęć jest uzyskanie spokoju ducha, wyciszenia myśli oraz odprężenie ciała. W Klinice realizujemy trening autogenny Schultza z technikami wizualizacyjnymi oraz trening relaksacji mięśniowej Jacobsona.
 9. Terapia zajęciowa – zajęcia w grupie pacjentów, odbywają się jeden raz w tygodniu. W trakcie zajęć pacjenci wykonują różne zadania manualno-plastyczne np. tworzenia drzewka szczęścia, róż z bibuły czy kartek okolicznościowych lub po prostu idą na spacer. Celem zajęć jest usprawnienie zdolności manualnych i integracja grupowa. Ćwiczenia rozwijają przede wszystkim twórczość oraz pomysłowość.
 10. Fototerapia – Klinika dysponuje lampą do fototerapii, stosowaną w zaburzeniach depresyjnych. Lampa daje światło takie jak słońce (naturalne), co ma szczególne znaczenie w porze jesienno – zimowej, kiedy słońca brak co ma to bezpośrednie przełożenie na obniżenia nastroju. Skuteczność terapii światłem, jest potwierdzona naukowo w leczeniu depresji.
 11. Biblioterapia – Ośrodek dysponuje bardzo dobrze wyposażoną biblioteką, w której znajdują się zarówno pozycje popularne jak i naukowe. Często stosowana w ramach zadań domowych, dla uzupełnieniu zajęć psychoedukacyjnych.

W Zielonej Klinice oferujemy również:

 1. Masaż leczniczy – wykonywany przez specjalistę, polecany dla osób z problemami zdrowotnymi, szczególnie z kręgosłupem. Zamawiany wcześniej na zgłoszenie pacjenta. Dodatkowo w ofercie mamy masaż chińską bańką. Usługa dodatkowo płatna.
 2. Masaż klasyczny – wykonywany przez specjalistę, w celach relaksacyjno-odprężających. Zamawiany wcześniej na zgłoszenie pacjenta. Dostępny masaż całego ciała, połowy ciała oraz masaż antycellulitowy. Dodatkowo płatny.
 3. Badania laboratoryjne specjalistyczne – w ramach pobytu w Klinice możliwe są badania specjalistyczne z zakresu medycyny, według potrzeb pacjentów, lub wg zlecenia lekarza prowadzącego. Oferujemy pełny zakres badań. Dodatkowo płatne.

Natychmiastowy kontakt telefoniczny 24/7: 723 338 337

O Klinice
O Klinice
O Klinice
O Klinice
O Klinice

NASZA KLINIKA

 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika
 • Zielona Klinika

  "Zwyciężyć depresję"

  Poradnik lekarza psychiatry Waldemara Olecha

  Zapisz się na newsletter prowadzony przez specjalistów z Zielonej Kliniki i pobierz poradnik podając swój adres e-mail.